O rase

V roce 2007, po příchodu Oriů do naší galaxie Asgardové usoudili, že se již nebudou schopni bránit, proto stáhli všechny své druhy na planetu Orilla, předali všechny technologie a vědomosti planetě Zemi, a poté sebe i svůj nový svět zničili. Od té doby byli Asgardové pokládáni za vyhynulé.

V roce 2008 však na Atlantis v galaxii Pegasus zaútočilo cizí plavidlo, které se později ukázalo být Asgardské. Daniel Jackson se dozvěděl, že před tisíci lety opustilo Mléčnou dráhu spolu s Antiky i několik Asgardských lodí, jejichž posádky v Pegasu chtěli v klidu hledal metodu jak zastavit degeneraci své fyziologie. Poté co Antikové prohráli válku s Wraithy však byli nuceni uchýlit se na planetu s toxickou atmosférou, kde přežili jen díky speciálním oblekům, které je chránili. Asgardové žijící na této planetě našli způsob jak zastavit degeneraci své fyziologie, trápil je však jiný problém. Jejich počet se rozrostl, a jejich planeta již nebyla schopna je uživit.

 

             Technologie

 

Asgardská loď třídy O'Neill 

Je to ta nejmodernější loď, jakou asgardi disponují. Je to loď, speciálně postavená tak, aby mohla snadno ničit lodě napadené replikátory. Tato loď byla jen jedna a nikdy nebyla dokončena, protože byla na planetě, ke které mířila loď replikátorů. Loď O'Neill byla vybavena dálkovým řízením a autodestrukcí, protože to bylo jediné, po čem replikátoři šli na té planetě. Poslali loď O'Neil, pryč od planety a replikátoři ji následovali. Pak obě lodě vstoupili do hyperprostoru a ve chvíly, kdy se replikátorská loď ocitla blízko O'Neilla, ten vybuchl a zničil jak sebe, tak loď obsazenou replikátory (jelikož v hyperprostoru nefungují asgardské štíty).

 

 

Asgardská loď třídy Biliskner

Tato loď je standartní asgardskou lodí. Je vybavena štíty, zbraňovými systémy a samozřejmě hyperpohonem. Existují její mírné modifikace. Asi nejlepším druhem je právě loď jménem Biliskner, kterou vlastní Thor, vrchní velitel asghardské flotily. Avšak i tato loď byla infikována replikátory, a nejbližší planeta, kde by Thor mohl naleznout útočistě, byla Země. S pomocí smělého plánu lidí byl Biliskner vyhozen do vzduchu a byli zničeni všichni replikátoři v něm. Všichni???...

 

 

Asgardská loď třídy Daniel Jackson

Thorova nová loď, se kterou hlídal postup ničení replikátorů uvězněných na planetě Halla. Kromě standartního asgardského vybavení, jako je transportní zařízení, komunikační zařízení a štíty má na palubě i malou továrnu, se kterou Thor vytvořil první disruptor.

 

 

Thorovo kladivo

Thorovo kladivo postavil, jak už název napovídá, Thor, příslušník rasy Asgardů. Chimmeria měla být chráněným světem, aby Asgardé mohli pozorovat přirozený vývoj. Toto kladivo ochraňuje Chimmeriany před goa'uldy. To před bránou ale není pravé kladivo, toto pouze transportuje goa'ulda do labirintu kdesi v horách Chimmerie. Goa'uld musí projít labyrintem. Na jeho konci je pravé thorovo kladivo, které goa'ulda vyjme z hostitele a hostitel přežije. Bohužel, jaffa bez goa'ulda zemře, a tak SG-1 museli kladivo zničit, aby zachránili Teal'ca.

 

 

 

Asgardská komunikace

Je to způsob dálkové komunikace. Zobrazuje hologram hovořícího. Použil ho Jack, když byl na palubě Beliskneru, aby kontaktoval SGC.

 

 

Asgardské transportační zařízení

Využívá se k transportování na poměrně dlouhou vzdálenost (např. z lodi na povrch planety) Je velmi podobný technologii Transportních kruhů, jelikož je transportovaný objekt rozložen na molekuly a pohybuje se jako bílý paprsek. Tato technologie je asgardy hojně využívána.

 

 

 Asgardský stázový inkubátor

Asgardké mateřské lodě jsou vybaveny těmito inkubátory, které dokáží Asgardy uvést do hluboké stáze, která udržuje jejich životní funkce, pokud jsou vážně poraněni.

 

 

 Asgardský genetický stázový inkubátor

Speciální stázový inkubátor navržený pro uchování Asgarda pro pokusy s DNA.V tomto inkubátoru je uzavřen Asgard,který se narodil normálním rozmnožováním,teď se totiž Asgardi rozmnožují jenom klonováním a dochází tak k ztrátě genetické rozmanitosti. Proto musí experimentovat, aby jejich rasa nevyhynula.

 

 

Kontrolní centrum asgardské mateřské lodě

Toto je hlavní paluba asgardských mateřských lodí, odkud se vše kontroluje (senzory, transportéry atd.).

 

 

Kontrolní panel

Tento panel se používá na ovládání veškeré technologie na asgardské mateřské lodi. Používá se posunováním kamenů na značky na panelu.

 

 


Fotogalerie: O rase

/album/fotogalerie-o-rase/asgard-jpg1/

—————

/album/fotogalerie-o-rase/asgardi-jpg1/

—————

/album/fotogalerie-o-rase/thor2-jpg2/

—————

/album/fotogalerie-o-rase/beliskner-jpg/

—————

/album/fotogalerie-o-rase/othalla-jpg/

—————

/album/fotogalerie-o-rase/small-asgardi-jpg-jpg/

—————

/album/fotogalerie-o-rase/stargate-40-800x600-jpg2/

—————

/album/fotogalerie-o-rase/a401-jpg/

—————

/album/fotogalerie-o-rase/images-jpeg/

—————

/album/fotogalerie-o-rase/tkladivo-jpg/

—————

—————


AKTUÁLNÍ INFO:

Byl restart

A zase vše znova


BRÁNOU WEBU PROŠLO NÁVŠTĚVNÍKŮ: