Od Paegas

ASGARDI
Asgardi jsou jednou z nejstarších ras ve vesmíru.Pocházejí z Galaxie Ida a patřili do tzv. Aliance Čtyř ras.Bojovali po boku Antiků,Noxů a Furlingů proti Goaldům.I když se Aliance rozpadla,sepsali Asgardi tzv.
Smlouvu Chráněných planet.Ta zakazuje Goaldům útočit na planety které jsou v ní zařazeny.Začala je však sužovat válka s Replikátory,ve které jim nakonec pomohli lidé ze Země.Po této válce byla země zařazena do seznamu chráněných planet.
Lidé dostali od Asgardů technologie nutné k postavení křížníků.Nedostali však žádné zbraně.Asgardi však nyní řešili jejich největší problém-v důsledku klonování zavinila jejich degenarace to ,že nejsou schopni pohlavního rozmnožování.
Ve výzkumu jim pomáhalo dochovalé tělo Asgarda který se narodil normálně.
Asgardská technologie hologramu umožnuje komunikaci na poměrně velkou vzdálenost.Je vyvolán hologram promítající mluvčího v reálném čase.Jedna z technologií kterou Asgardé dali Zemi.
Transportní technologie asgardů byla taktéž darována Lidem.Bez zaměřovacího systému asgardů však nebyla příliš užitečná.Objekt je před transportem rozložen na částice a potom zase složen.
Asgardé používají těchto lůžek k léčení zranění nebo při dlouhých cestách hyperprostorem.Lůžko dokáže zastavit tělesné funkce a uvést tak objekt do hybernace nebo vyléčit téměř jakékoliv zranění(narozdíl od sarkofágu však nevrátí život)
Biliskner je standartní loď asgardské flotily.Je poháněna čtyřmi neutrinovými generátory.Zbraňové systémy lodě nejsou známy ale loď disponuje obrovským množstvím transportních paprsků.V boji proti replikátorům zaostává.
Oneill byl standartně určen jako loď proti replikátorům ale brzy se ukázalo že je nadměrně schopná i proti jiným lodím.Energii zajištují dva neutro-Iontové generátory.Loď je vybavena velmi účinými energetickými děly na obou křídlech.
Disponuje podsvětelným motorem který umožnuje lodi rychlý pohyb narozdíl od Biliskneru.Hyperpohon je též velmi dobrý.Asgardské štíty nové generace jsou téměř nezničitelné ,ale po výskoku z hyperprostoru se načítají několik minut.
O této lodi se ví pouze to,že byla postavena pro hromadnou likvidaci replikátorů a že to byl prototyp.
Asgardé mají tyto satelity roztroušené kolem svých planet.V každé takové stanici je místo pro jeden biliskner.


AKTUÁLNÍ INFO:

Byl restart

A zase vše znova


BRÁNOU WEBU PROŠLO NÁVŠTĚVNÍKŮ: