Výzkumy

Takže, nejprve se budu zabívat základními výzkumy, ktoré najdete v sekcii ,,Fondy" a dále ,,Osobní upgrady". Pak se zaměřím na hlavní výzkum, kvůli kterému máme Výzkumný tým a teno výzkum je velice podstatný pro každou rasu.

 

Speciální výzkumy a stavby

 

Vyškolení vraha

Tento výzkum v naší rase nepropagujem. Stojí to zbytečne 10 nakadrií. Takže k tomuhle výzkumu nebudu nic psát.

 

Vojenská akademie

Možnost skoůmání: Vojenskou akademii je možné skoumat po 7 dni věku hráče.

Doba výzkumu: 3 dnů

Cena výzkumu: 10 nakadrií

Popis: Vojenská akademie slouží pro výcvik nových Elitních bojovníků. Pro výcvik v akademii je za potřeba také instruktorů pro výcvik. K tomu vám poslouží Elitní bojovníci, které dostanete na začátku věku. Po dozkoumaní VA je za třeba do ní poslat 10 000 EB jako instruktory a 300 M nezaměstnaních lidí pro výcvik (nezaměstnaní se do VA posílají z DP, což znamená, že když chcete do VA poslat nezaměstaní, tak musíte mít na DP nejméně 300 M nezaměstaných lidí). Každý den v době ekonomického přepočtu vycvičí z nezaměstnaných lidí, kteří budou posláni do akademie nové elitní bojovníky. Neznamená to ovšem, že se vám ve VA vycvičí každej den 300 M EB (v průměru je to okolo 20 000 EB každej den v době ekonomického přepočtu).

Upozornení: Nezaměstané třeba vo VA dopĺnat po každém ekonomickém přepočtu.

 

Výzkum a výroba nových technologií pro výrobu a používání mateřských lodí

Možnost skoůmání: Mateřské lode je možné skoumat po 7 dni věku hráče.

Doba výzkumu: 5 dnů

Cena výzkumu: 10 nakadrií

Popis: Takzvaný výzkum ML (mateřských lodí). Po dozkoumání má hráč k dispozici 1 ML, kterou však ještě nemůže vyslat na žádnou missi (ůtok pomocí ML je na SGA zrušen). Aby mohl hráč vyslat ML na missi, je za potřebí dozkoumat dalsí výzkum - Výzkum hlubokého vesmíru. Když si chceš najat další ML stačí když vedle kolonky výzkumu ML stisknes tlacitko najmout. Každá další ML stojí 2x počet ML + 2 nakadrie (napr. když má hráč 4 ML - další bude stát = 2x4 + 2 = 10 nakadrií).

Připomínka: Hráč může disponovat neomezeným počtem ML.

 

Výzkum hlubokého vesmíru

Možnost skoůmání: Hluboký vesmír je možné skoumat po 12 dni věku hráče.

Doba výzkumu: 3 dni

Cena výzkumu: 10 nakadrií

Popis: Výzkum hlubokého vesmíru je za potřebí k tomu, aby mohl hráč vyslat svoje ML na různe misse. 

Hráč má možnost výběru z 3 typů missí:

1. kolonizační misse - ML při této missi hledá nové planety, které může pak hráč osídlit (podle skušeností najde 1 ML za celou svou missi 1 planetu - někdy to není ani jedna planeta).

2. archeologická misse - ML při této missi hledá artefakty, které sou nositeli různych bonusů (napr. bonus + 10 % na výzkum, + 10 % prírustek obyvatel, - 15 % cena laboratoře).

3. vědecká misse - ML při této missi hledá nakadrie (musím se přiznat, že tuhle missi sem ješte neskoušel, ale slyšel sem, že je to 1 nakadrie za celou missi = tahle misse se vůbec neoplatí).

Doba trvání 1 misse = doba kolem 7 dnů

 

Hlavní výzkum

(důvod, proč má vlastně rasa VT)

Takže, zde se budu snažit vysvětlit naco vlastně rase slouží tak zvané VT (výzkumný tým).

Výzkumný tým je parta výzkumaků (důležitých hráčů), kteří přispívají díki laboratořím naquadah do výkumu. Každá laboratoř přispieje do výkumu určitou hodnotu naquadahu. Čím více má hráč laboratoří, tím větší je hodnota jeho výzkumu. Hodnotu výzkumu taktéž zvyšují politiky které VT má (,,Výzkumník" a ,,Laboratorní technik"), dále hrdina (Vědec) a v poslední radě je to artefatk (o 10 % více do výzkumu). Samozřejmě se dají laboratoře také upgradovat (k tomu sem se vyjádřil v sekci ,,Upgrady").

Tak, a to by sme měli podstatu VT a dále se budu věnovat jednotlivým druhům výzkumů.

 

Druhy výzkumů

 

Výzkum ,,Prvoplanet"

Hodnota výzkumu: 12 MLD (podle rozhodnutí adminů)

Je to ůplne první výzkum na začátku věku (když nepočítame ůvodní 1x mobilizaci - k mobilizaci se vyjádřím na konci výzkumů).

Po dozkoumaní výzkumu Prvoplanet dostane každá rasa 30 Prvoplanet (Prvoplaneta má 1200 měst + měsíc na obranu), které se rozdelí 30 hráčům v rase (většinou jsou to ti nejaktivnejší hráči).

 

Výzkum ,,Nakadrií"

Hodnota výzkumu: 12 MLD (podle rozhodnutí adminů)

V pořadí 2. výzkum po Prvoplanetach.

Po dozkoumáni dostane 1. rasa (rasa která dokončí výzkum jako první) 50 nakadrií a každá další o 2 nakadrie mín (napr. 2. rasa dostane 48 nakadrií, 3. rasa dostane 46 nakadrií a tak dále). 

Tu tedy už platí, která rasa má větší výzkum, tím větší odměnu dostane.

 

Výzkum ,,Pohlazení Paegas"

Hodnota výzkumu: 12 MLD (podle rozhodnutí adminů)

V pořadí 3. výzkum po Nakadriech.

Po dozkoumání se 30 hráčům v rase zvedne počet měst na DP (domovské planěte) o 200 měst.

Tyhle 3 výzkumy nejsou časově omezeni, což znamená, že rasa může tyhle výzkumy dozkoumat za libovolný časový úsek.

Výzkum ,,Mobilizace"

Hodnota výzkumu: 4 MLD (1xmobilizace)

                               8 MLD (2xmobilizace)

                             12 MLD (3xmobilizace)

a tak dále

Hodnota výzkumu záleží od toho, ako dobře je VT rozvinuté, zastavané laboratořemi a aktivní.

Po dozkoumání dostane rasa do RA (rasové armády) a k upgradovaniu nasledovné doměny:

za každou 1xmobilizaci

1 nakadrii + 1 UB + 200 000 pěchoty + 200 000 EB + 10 000 Uni/1 000 Orbi (mezi Uni a Orbi si muže rasa vybrat)

Odměny se vždy násobí počtem mobilizací.

Mobilizaci je možné zkoumat jen 1x za týden. Mobilizace je časově omezena. Výzkum může trvat maximálne 24  hod. (V reále to je od 19:01 začínajíciho dne do 19:59 nasledujíciho dne)

 

Podstata počítaní výzkumu:

Hodnota výzkumu každého hráče je zobrazená pomocí ,,Daní na výzkum". To je celková hodnota, kterou hráč odvádí na výzkum.

Napr.: rasové VT se skláda ze 2 členů - 1. člen má daně na výzkum v hodnote 1MLD a 2. člen má d. n. v. v hodnote 3 MLD = co znamená, že celková hodnota výzkumu rasy činí 4 MLD = 1xmobilizace = rasa je schopná za 1 ekonomicky přepočet vyzkoumat 1x mobilizaci.

Jsme ve hře, která je inspirována vesmírnim seriálem SG. Vesmír je relativní a i tahle hodnota výzkumu (4 MLD) je relativní. A důvod? Důvod je takoý, že výzkum se dá kumulovat, což znamená, že sa dá načítat (pouze však jenom 2x) = výzkum 8 MLD = 2x mobilizace.

Avšak o téhle kumulaci se zajímame pouze při výzkumu mobilizace a to jen vtedy když ekonomickej přepočet hráče je po 20:00 hod.

Princíp:

Čas na výzkum mobilizace: 24 hodin

Mobilizace se spouští vždy mezi 19:00 a 20:00 = hráči kteří mají přepočet v 19:00  a dřív, se jednoduše přihlásí po spuštení mobilizace v 20:00 a v nasledujíci den v 19:00 (v podstate na svůj přepočet) = 2xvýzkum

Při hráčich kteří mají přepočet po 20:00 se to dá vyřešit tak, že se den před mobilizaci nepřihlásí a v den mobilizace se pŕihlásí v 20:00 a potom o svůj ekonomickej přepočet = nakumulovaný výzkum z předchozího dne = 2xvýzkum

To je k výzkumu asi tak vše. Ostatní informace se dozvíte u svích ministrů VT.

 

Viva La ASGARD VT.